Biedronki

Biedronki to my!

Nasza grupa liczy 13 dziewczynek i 12 chłopców. Jesteśmy najstarszą grupą w przedszkolu, większość z nas skończyła już 5 lat, ale jeszcze nie wszyscy. Wszyscy uczęszczamy do przedszkola drugi, a nawet trzeci rok. Jesteśmy bardzo wesołą, pomysłową i rozbrykaną grupą. Codziennie uczymy się nowych rzeczy dotyczących świata. Przygotowujemy się również do nauki czytania i pisania, uczymy się liczyć poprzez zabawę oraz poznajemy otaczającą nas przyrodę. Przychodzi do nas też ciocia Dyrektor, która prowadzi u nas w grupie bardzo ciekawe i zajmujące zajęcia w trakcie których rozwijamy nasze umiejętności. Ciocia Agata prowadzi zajęcia z języka angielskiego, a ks. Adam zajęcia z religii.

W przedszkolu miło spędzamy czas na zabawie w kącikach zainteresowań: z klockami i samochodami, gospodarstwa domowego, gier i układanek stolikowych, plastycznym, przyrodniczym. Podczas tych zabaw uczymy się przestrzegania wspólnie ustalonych zasad, równego prawa do korzystania z zabawek, zgodnego funkcjonowania w zabawie, dbałości o zabawki i zachowanie porządku w sali po skończonej zabawie. Jeśli pozwala pogoda wychodzimy na plac zabaw gdzie bawimy się w różne zabawy ruchowe albo idziemy na spacer dróżkami naszej miejscowości, gdzie staramy się obserwować zmieniającą się przyrodę, poznawać siedziby i nazwy urzędów oraz  instytucji. Bardzo lubimy zabawy ruchowe, zabawy przy muzyce oraz z wykorzystaniem perkusyjnych instrumentów muzycznych. Uwielbiamy zabawy ruchowe na sali gimnastycznej.

Staramy się być grzecznymi i kulturalnymi przedszkolakami, mówimy "Dzień dobry" i "Do widzenia", gdy coś przeskrobiemy mówimy "Przepraszam" i zawsze dziękujemy, gdy wymaga tego sytuacja. Znamy numery alarmowe i wiemy jak się zachować w stosunku do kolegów, osób starszych i osób niepełnosprawnych. Przestrzegamy Kodeks Przedszkolaka.

Bardzo lubimy nasze Przedszkole, lubimy do niego przychodzić i wspólnie spędzać czas!

Wychowawczyni: mgr Izabela Budyta