Żabki

Jesteśmy Żabkami…

Żabki – to najmłodsza grupa w przedszkolu. Jesteśmy grupą 3-latków, którzy dopiero poznają życie przedszkolaka. Jest nas 25 osób, w tym 11 chłopców i 14 dziewczynek. Pięcioro dzieci już w zeszłym roku chodziło do grupy Żabek jako 2,5-latkowie i dwoje do innego przedszkola, również jako najmłodsi. Jednak większość z nas jest w przedszkolu pierwszy rok.  Wszystko jest dla nas nowe i atrakcyjne, choć nieco trudne. Powoli przyzwyczajamy się i nabieramy zaufania  do naszych cioć, poznajemy zasady i rytm dnia obowiązujący w przedszkolu, próbujemy zapamiętywać imiona naszych kolegów i koleżanek z grupy. Bardzo lubimy zabawy przy muzyce, chętnie naśladujemy wszystkie pokazywane przez ciocie gesty, staramy się słuchać poleceń. Nasz grupa często wychodzi na plac zabaw, tam również słuchamy się cioć i grzecznie się bawimy.

Pomimo, iż jesteśmy najmłodsi, to już wiemy jak należy schodzić po schodach żeby było bezpiecznie, wiemy jak trzeba się zachować na zjeżdżalni i w pobliżu huśtawek, żeby nikomu nie stała się krzywda. Razem z ciociami zabieramy na spacer węża i zwiedzamy okolice przedszkola, wiemy że musimy mocno trzymać węża by nam nie uciekł, dlatego możemy wychodzić na co raz dłuższe spacery. W Przedszkolu czeka na nas tyle ciekawych przygód, choć czasami tęsknimy za rodzicami, to chętnie tu przychodzimy i wspaniale się bawimy.

Wychowawca: mgr Anna Kozikowska